W jaki sposób montuje się odbojnice przemysłowe?
- Szczegóły
Odbojnice przemysłowe to inna nazwa stalowych barier, które są montowane w celu zabezpieczenia ścian, słupów, maszyn i urządzeń przed mechanicznymi uszkodzeniami spowodowanymi np. przez pojazdy. Kojarzymy je głównie z parkingami, ale są wykorzystywane także w halach produkcyjnych, magazynowych, w centrach handlowych i innych dużych obiektach, po których poruszają się na przykład maszyny sprzątające. W jaki sposób montuje się odbojnice przemysłowe?
Różne rodzaje odbojnic przemysłowych
Zacznijmy od charakterystyki odbojnic przemysłowych. Odbojnice przemysłowe to przede wszystkim stalowe elementy, które wykonujemy w wielu różnych wariantach. Najprostsze odbojnice przemysłowe to odbojnice słupowe, do których można mocować także poziome barierki. Inne opcje odbojnic to odbojnice liniowe, rurowe, wiszące, narożne, regałowe, bramowe, rampowe i odbojnice typu U. Montujemy je do różnych elementów konstrukcyjnych – głównie do posadzek, ścian i słupów, które najczęściej są wykonane z żelbetu, czyli betonu zbrojonego. O sposobach montażu opowiemy w dalszej części wpisu.
Sposoby montażu odbojnic przemysłowych
Podstawowe sposoby montażu odbojnic przemysłowych to betonowanie lub kotwienie za pomocą stalowych kotew. Betonowanie odbojnic przemysłowych zapewnia im bardzo wysoką stabilność, ale ma jedną wadę: jeśli element zostanie uszkodzony (a jest przecież na uszkodzenia narażony, gdyby było inaczej, nie byłby w danym miejscu potrzebny), trudniej jest go wymienić na nowy. Kotwienie jest bardziej praktyczne pod względem potencjalnej wymiany. Tu warto dodać ważną poradę – gdy kotwimy odbojnice przemysłowe w posadzkach, musimy pamiętać o wyrównaniu ewentualnych spadków, by uniknąć gromadzenia się wilgoci w pobliżu kotew i samych zabezpieczeń, by nie narażać ich na uciążliwą korozję.
Naszym klientom oferujemy kompleksowe usługi – od wyboru najlepszego wariantu odbojnic przemysłowych do danego miejsca i konkretnego zabezpieczenia, po montaż w najkorzystniejszym wydaniu.